3 Základní tipy při bolestech zad

20.09.2022

Poradím ti 3 základní tipy, při bolestech zad. 

Jestli už jsi na netu hledal všechny možné cviky na záda, tak mi věř, že bez těchto 3 zásad ti nebudou fungovat žádné cviky. Když tyhle zásady budeš dodržovat, tak ti garantuju, že se tvoje bolesti zad o 50% zmírní. Platí to i pro těhotné!😉Celé video je na YouTube!

☝️Správný postoj. 

Jak stojíš během dne, má na tvoje záda mnohem větší vliv než 20 minutové cvičení! Takže: stůj v ose těla. Osa těla je svislá čára, kterou prochází zevní kotník, kyčel, rameno a ucho. Nepředsouvej pánev ani nevystrkuj zadek.

☝️Pravidelně si protahuj stehenní svaly. 

Chyť si nohu za kotník, podsaď pánev a snaž se tahat koleno dozadu, netahej patu k hýždi. Ani se nepředkláněj. Zkrácený stehenní sval přes křížokyčelní sval přímo ovlivňuje bolest zad.

☝️A poslední je "POSED". 

V jaké pozici relaxuješ? Pokud trávíš večery v "pololehu", pak namáháš vazy v bederní části páteře. Ruku na srdce, sedíme tak všichni! Ale otázka je, jak dlouho tak sedíš a jak často. Chvilku to určitě nevadí, ale rozhodně tak neseď víc jak pár minut. Sedni si rovně a střídej pozice.

Pamatuj! 

Postoj, protažení stehen a posed. Tohle je základ, na kterém můžeš stavět. Dej mi vědět, jestli ti video pomohlo. Díky za sledování 😘

Tvůj fyzioterapeut Eva