Proč tě bolí tělo o svátcích?

22.12.2022

Celý rok se těšíš, že si konečně odpočineš. A zrovna v nejnevhodnější okamžik to přijde. Hnusná krutá bolest někde na zádech, na krku, pod lopatkou a já nevím, kde všude. "Vždyť jsem v klidu! Jak to?!" Přitom stačí tak málo. Ale nejdřív si poslechni jednoduchou a léty prověřenou pravdu.

Proč tě tělo „zradí“, když to nejmíň čekáš?

Protože povolí dlouhodobý stres a tělo se může konečně přihlásit. Protože na sebe trochu kašleš. Protože děláš vše ostatní na 1000%, a když si chceš konečně odpočinout, tak se ti „něco zablokuje“. Běda ti, jak mi zavoláš, že jsi v tom větru šla honem umýt okna a teď nemůžeš otočit hlavou! Zkus si tenhle cvik na boku.

🤷🏻‍♀️Kdo vymyslel takovou pitomost jako vánoční úklid?😉 Nepřeháněj to a denně se na pár minut zastav. 

😉 A zacvič si. To je jasný! Tady je příklad jak. 
😉 Dej si seznam těch NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH věcí na Vánoce na papír:

✅ Být s někým, koho mám rád. I kdyby to byla sousedů kočka, co se k tobě chodí jen ohřát. Myslím tu čtyřnohou. 😜

✅ Být doma, v teple.
✅ Mít co jíst a pít.
✅ Moct si dojít na záchod. (Pro někoho to fakt není samozřejmost.)

Všechno ostatní, jako jsou dárky, pohádky, stromeček, kapr, cukroví, naleštěný lustr atd. je už jen nadstandard. Nenech se ničím vykolejit. Nehraj si na dokonalost a udělej si pohodu takovou, jakou chceš TY. Ne, jakou si myslíš, že chce tvoje okolí. Nedělej si starost, jestli ty první Vánoce budou pro dítko nezapomenutelné. Ruku na srdce. Pamatuješ si, co jsi dostala k prvním, druhým, pátým Vánocům? Tak vidíš. Zůstane nakonec jen láska, viď.

Takže letos na Vánoce zavolej ségře, se kterou se pořád hádáte, že jí máš ráda. Nebo mamce, že jí máš ráda. Nebo tátovi. Podívej se do očí svého miminka a řekni mu, že je to nejdražší, co máš. 

Takže klid! Zákaz leštění koupelen a drhnutí spár v kuchyni!
😘 Ať máš klidné svátky! 

S láskou #tvujfyzioterapeut Eva